Publiczna Szkoła Podstawowa w Naroku

AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA

DLA RODZICÓW

PROGRAMY EDUKACYJNE

GRONO PEDAGOGICZNE

ORGANIZACJE_SZKOLNE

O SZKOLE

eTWINNING

PUBLIKACJE

ARCHIWUM 2016/17

ARCHIWUM 2015/16

ARCHIWUM 2014/15

ARCHIWUM 2013/14

ARCHIWUM 2012/13

ARCHIWUM 2011/12

ARCHIWUM 2010/11

Podręczniki na rok szkolny 2018/19

Ostatnie zmiany

2018-08-24

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku

ADRES: Narok, ul. Szkolna 19; 49-120 Dąbrowa

Tel. (077) 464 20 02, e-mail:szkolanarok@op.pl

STATUT SZKOŁY
ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2017-18
HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

REKRUTACJA

WAŻNE LINKI:

MEN

Kuratorium Oświaty

OKE

Gmina Dąbrowa

MODN

WOM

WODIP

Realizowane projekty:

 

Aktualności 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

- 03.09.2018 – godz. 8:30 –msza św. w kościele pw. św. Floriana w Naroku

- 03.09.2018 – godz. 9:15 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku

- 03.09.2018 – godz. 11:00 udział delegacji szkoły i pocztu sztandarowego w gminnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Chróścinie


Dożynki Narok 2018

Dyrektor PSP w Naroku informuje, że w dniu 31.08.2018 od godz. 9:00 będzie dekorowana szkoła oraz przyczepy. Odpowiedzialni wychowawcy klas. Dekoracja obiektu i otoczenia szkoły pozostali nauczyciele i pracownicy. Jednocześnie dyrektor zwraca się z prośbą do chętnych rodziców i uczniów o dostarczenie liści kukurydzy oraz warzyw, które mogłyby być wykorzystane przy dekoracji. Najbardziej zależy nam na dostarczeniu jak największej ilości liści kukurydzy, które niezbędne będą do wykonania poszycia dachowego chatek afrykańskich. Osoby wyznaczone do pozostałych zadań proszone są także o przybycie w wyznaczonym terminie zgodnie z ustaleniami.

Działania związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018

- 29.08.2018 – godz. 10:00 – egzaminy poprawkowe

- 29.08.2018 – godz. 12:00 – posiedzenie Rady Pedagogicznej

- 31.08.2018 – godz. 9:00 – dekorowanie szkoły na dożynki\


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

Galeria zdjęć


Stypendia Wójta Gminy Dąbrowa

Galeria zdjęć


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

20 czerwca przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz głosowanie na opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia.Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której każdy kandydat mógł zaprezentować swój program. Uprawnionymi do głosowania byli wszyscy uczniowie klas I-VII. Karty głosowania wrzucano do prawdziwej biało – czerwonej urny w odświętnie przygotowanej sali. W skład komisji wyborczej weszły uczennice klasy VII : Justyna Giesa, Natalia Sztandera oraz Julia Niemczyk. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów do SU w skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszło sześć osób o największej liczbie zdobytych głosów. Są nimi : Izabela Buhl, Kamil Puchała, Julia Krause, Zuzanna Wawrzkiewicz, Jan Pastuła oraz Karolina Kijowska. Przewodniczącą została Izabela Buhl.
Rzecznikiem Praw Ucznia będzie Pani Agnieszka Chojnacka, a opiekunem SU kolejny raz została wybrana Pani Maria Sikora.

Galeria zdjęć


Wizyta przedszkolaków

19 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku pojawili się bardzo mili goście. Odwiedziły nas dzieci z Publicznego Przedszkola im. Św. Franciszka z Asyżu z Naroka wraz ze swoimi wychowawczyniami. Powitaliśmy ich serdecznie i zaprosiliśmy do spaceru po szkole. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w niedługim czasie. Przedszkolaki swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęli od wizyty w klasie I , gdzie właśnie odbywały się zajęcia z języka niemieckiego. Podczas spaceru po szkole dzieci zajrzały do klas, sali komputerowej, świetlicy oraz biblioteki. Następnie w towarzystwie starszych kolegów miło spędziły czas na wspólnych zajęciach na podwórku szkolnym.

W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola, ale już niedługo nasi mali goście będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, przekonali się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie. A we wrześniu bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury, rozpoczną naukę oraz pozyskają nowych, wspaniałych kolegów.

Maria Sikora

Galeria zdjęć


Literackie pory roku

W minionym roku szkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku realizowana była innowacja „Literackie pory roku”, której autorkami są panie Iwona Adam i Grażyna Frejus. Głównym celem innowacji był rozwój czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły poprzez ciekawe spotkania z książką. Pomysł realizowany był w formie zajęć realizowanych w cztery piątkowe wieczory, podczas których autorki prowadziły zajęcia innowacyjne, proponując książki z różnych działów literatury. W październiku odbyliśmy jesienne spotkanie z poezją, w grudniu w nastrojowej scenerii wkroczyliśmy w świat baśni, następnie w kwietniu spotkaliśmy się z literaturą fantasy. W czerwcu detektywistyczna gra terenowa zabrała nas do działu literatury detektywistycznej, z którego to działu czytaliśmy książki przy ognisku. Naszym uczniom spodobały się tego typu zajęcia i bardzo chętnie brali w nich udział. Mamy nadzieję, że teraz chętniej będą sięgać po książkę.

Iwona Adam i Grażyna Frejus


Sukces uczennic PSP w Naroku w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego „OLIMPUS”

W kwietniu chętni uczniowie klas IV-VII przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego „OLIMPUS". Ogłoszone w czerwcu wyniki konkursu były bardzo miłym zaskoczeniem. Wśród ogólnopolskich laureatów konkursu języka niemieckiego znalazły się uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku . I miejsce zajęła Emilia Gaida z klasy IV, kolejne zaszczytne II miejsce zajęła Julia Krause z klasy VII, a V miejsce na liście laureatów przypadło Małgorzacie Komor również z klasy VII. Na apelu podsumowującym rok szkolny 2017/2018 laureaci i uczestnicy konkursu odebrali z rąk dyrektora oraz nauczyciela języka niemieckiego Pani Marii Sikory nagrody i dyplomy. Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczennic i liczymy na kolejne wspaniałe wyniki w następnym roku szkolnym.

Galeria zdjęć


Podsumowanie roku szkolnego 2017/18

Galeria zdjęć


Szanowni Państwo

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi w ostatnim dniu zajęć szkolnych tj. 22.06.2018, w tym dniu zajęcia odbywają się do godz. 11:00, natomiast ostatni autobus szkolny odjeżdża o godz. 11:15. Szkoła informuje, że istnieje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniu do godz. 15:00. Po odjeździe autobusu uczniowie są odbierani ze szkoły przez rodziców. W związku z koniecznością zaplanowania zajęć opiekuńczych w tym dniu, zainteresowanych rodziców prosimy o przekazanie informacji o potrzebie opieki do sekretariatu szkoły do dnia 21.06.2018 do godz. 12:00. (można poinformować telefonicznie 77 464 20 02).

Przemysław Gajos
Dyrektor PSP w Naroku


Dobry start - 300 zł dla ucznia!

Czytaj więcej


Sukcesy z matematyki

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS odbyła się w naszej szkole 25 kwietnia 2018 roku. Jest ona organizowana dla zwiększenia motywacji uczniów w uczeniu się matematyki. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczestników. W rywalizacji wzięło udział 16 naszych uczniów z klas IV - VII.

Dziś poznaliśmy wyniki konkursu. Jest nam bardzo miło, gdyż uczeń Tomasz Pek z klasy VI otrzymał tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem za zdobycie maksymalnej liczby 100 punktów. Wojciech Podgórski z klasy IV otrzymał tytuł laureata I stopnia za 96/100 punktów, zaś Gabriel Urban - tytuł laureata V stopnia za 80/100 punktów. Gratulujemy udziału, doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Bogumiła Angel


Festyn Rodzinny

Czerwiec to w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku czas organizacji „Festynu Rodzinnego”. W tym roku odbył się on 10czerwca i był wyrazem wdzięczności społeczności szkolnej dla rodziców za okazywaną szkole pomoc. Jak zawsze było wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy festynu mogli podziwiać występy artystyczne uczniów, którzy przygotowali dla swoich rodziców atrakcyjne występy. Uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

 W trakcie festynu można było poznać bliżej pracę strażaków OSP w Naroku, którzy przyjechali do szkoły ze swoim sprzętem chętnie pokazując i objaśniając jego działanie. Było także sporo emocji podczas turniejów sportowych przygotowanych przez nauczycieli oraz w czasie pokonywania na czas strażackiego toru przeszkód. W tej ostatniej konkurencji uczestniczyły drużyny składające się z nauczycieli , uczniów i rodziców. W ramach Dnia Otwartego Szkoły można było zwiedzać budynek i podziwiać efekty pracy uczniów powstałe m.in. w ramach realizowanych przez szkołę innowacji „Literackie pory roku” oraz projektów „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki „ oraz „Kolekcjonerzy Wiedzy – Mistrzowie Eksperymentów” .Uczestnicy festynu mieli też okazję poobserwować pokaz eksperymentów fizycznych i chemicznych, wysłuchać występów orkiestry dętej i mażoretek oraz wziąć udział w przejażdżkach bryczką i zabawach na zjeżdżalniach. Na stoiskach klasowych można było skosztować pysznego ciasta i innych smakołyków.

Bardzo dziękujemy naszym fantastycznym sponsorom, rodzicom i strażakom, którzy jak zwykle nas nie zawiedli i dzięki którym odbył się nasz festyn pełen niespodzianek oraz wielu atrakcji dla dzieci. Ogromne podziękowania kierujemy do Państwa Krause, którzy zapewnili nagłośnienie imprezy, profesjonalną konferansjerkę i zorganizowali występ orkiestry dętej. Dzięki naszej wspólnej pracy i staraniom udało się po raz kolejny zorganizować atrakcyjną imprezę dla społeczności lokalnej.

Galeria zdjęć


Sukces Wojtka w Kangurze Matematycznym

Do konkursu “KANGUR MATEMATYCZNY” przystąpiło w woj. opolskim łącznie 5834 uczniów. Tytuł Laureata uzyskało 11 uczniów. Wyniki bardzo dobre uzyskało 59 uczniów. Wyróżnienia uzyskało 584 uczniów. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie opolskim jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

29 maja 2018 roku w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu “KANGUR MATEMATYCZNY”. Jest nam niezwykle miło, gdyż wśród zaproszonych i nagrodzonych znalazł się uczeń klasy IV - Wojciech Podgórski, który uzyskał bardzo dobry wynik w tak prestiżowym, a zarazem trudnym konkursie. W nagrodę otrzymał dyplom, statuetkę i bon upominkowy. Ogromne gratulacje dla Wojtka!

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


Lekcje z ciekawą książką na języku niemieckim

W maju na lekcjach języka niemieckiego w klasach I-III w oparciu o lekturę „ Der kleine Käfer immer frech” Ericka Karle realizowany był projekt o życiu i rozwoju biedronki. Uczniowie poznali historię krnąbrnej i zarozumiałej biedronki, która ocenia inne gatunki zwierząt tylko i wyłącznie po gabarytach i za każdym razem stwierdza, że zwierzę, z którym chce się zmierzyć jest dla niej za słabe. Dopiero kiedy obrywa porządnie wielorybim ogonem dostaje nauczkę i stwierdza, że egoizm, gburowatość i złe maniery nie prowadzą do sukcesu.

Celem projektu było nie tylko rozszerzenie wiadomości o życiu i zachowaniu zwierząt, ale również poruszany był wątek dzielenia się z innymi, współdziałania w grupie oraz stosowania form grzecznościowych w życiu codziennym.

M. Sikora

Galeria zdjęć


Szanowni Państwo

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi w okresie dnia wolnego tj. 01.06.2018 szkoła deklaruje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniu.
W związku z koniecznością zaplanowania zajęć opiekuńczych w tym dniu, zainteresowanych rodziców prosimy o przekazania informacji o potrzebie opieki w w/w dniu do sekretariatu szkoły do dnia 30.05.2017 do godz. 12:00. (można poinformować telefonicznie 77 464 20 02).

Przemysław Gajos
Dyrektor PSP w Naroku


Tatrzańska wyprawa

Galeria zdjęć


Afrykarium

Galeria zdjęć


Kto czyta książki, żyje podwójnie

Międzyszkolny Konkurs Aktorskiego Czytania

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła była organizatorem konkursu aktorskiego czytania o zasięgu międzyszkolnym, który odbył się 14 maja 2018roku. Impreza związana była z realizacją innowacji „ Literackie pory roku”, której autorkami są panie Iwona Adam i Grażyna Frejus. W świat aktorskiego czytania wprowadziły nas uczennice klasy siódmej, które w strojach z epoki zaprezentowały fragment „Zemsty” Aleksandra Fredry. Po ich występie rozpoczęły się aktorskie popisy uczniów. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z czterech szkół. W skład jury weszli: Rafał Rippel – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Opolu, Jolanta Kubów – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie, Maria Sikora – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Dąbrowa.  Jury w swojej ocenie miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom aktorski i wspaniałą technikę czytania.                            Wyniki konkursu:

Kategoria klas I-III
I miejsce
– Adrianna Pantke – Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach 
II miejsce ex aequo – Mateusz Honcia – PSP Chróścina, Nikodem Dudek – PSP Narok
III miejsce ex aequo – Bartosz Bojdak – PSP Narok, Kacper Budzalewicz – PSP Dąbrowa, Hanna Rusnak – PSP Dąbrowa

Kategoria klas IV – VII
I miejsce - Paulina Kijowska – PSP Narok
II miejsce - Natalia Sztandera – PSP Narok
III miejsce - Tomasz Pek – PSP Narok

Iwona Adam i Grażyna Frejus

Galeria zdjęć


Uwaga!

W dniu 16.05.2018 r. (środa) o godzinie 17:00 odbędą się wywiadówki.


Majowe Święta

Galeria zdjęć


Szanowni Państwo 

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi
w okresie weekendu majowego tj. 30.04.2018 oraz 02 i 04.05.2018,
szkoła deklaruje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniach.

W związku z koniecznością zaplanowania zajęć opiekuńczych w tych dniach, zainteresowanych rodziców prosimy o przekazanie informacji o potrzebie opieki
w w/w dniach do sekretariatu szkoły do dnia 26.04.2018 do godz. 12:00 .

Powyższa informacja zostanie również umieszczona na tablicy ogłoszeń.


XXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „ Jugend trägt Gedichte vor“ w Prószkowie

Galeria zdjęć


Uwaga!

W dniu 11.04.2018r. (środa) o godzinie 17:00 odbędą się wywiadówki w klasach.


XIX Gminny Konkurs Kroszonkarski

Nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Kroszonkarskim zorganizowanym 28 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Chróścinie. Oto wyniki:
I miejsce - technika oklejanie - Katarzyna Simora kl. VI
I miejsce - technika trawienie - Julia Krause kl. VII
II miejsce - technika batik - Tomasz Pek kl. VI
III miejsce - technika oklejanie - Natalia Sztandera kl. VII
Gratulujemy uczniom sukcesów, zaangażowania, talentu, a przede wszystkim fascynacji i przywiązania do tradycji zdobienia jaj wielkanocnych.

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


Śniadania Wielkanocne

Galeria zdjęć


 

Szanowni Państwo 

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi w okresie przerwy świątecznej
tj. 29-30.03.2018 oraz 03.04.2018, szkoła deklaruje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniach.

W związku z koniecznością zaplanowania zajęć opiekuńczych w tych dniach, zainteresowanych rodziców prosimy
o przekazanie informacji o potrzebie opieki w w/w dniach do sekretariatu szkoły do dnia 28.03.2018 do godz. 12:00 .

Powyższa informacja zostanie również umieszczona na tablicy ogłoszeń.


 

Szkolny Konkurs Kroszonkarski

Galeria zdjęć


Lekcja o ubezpieczeniach społecznych

W dniu 21.03.2018 r. odbyła się w naszej szkole lekcja o ubezpieczeniach społecznych. Wiedza ta, rozwija świadomość w tak ważnym aspekcie życia każdego człowieka. Zajęcia odbyły się w ramach „Projektu edukacyjnego ZUS”. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Galeria zdjęć


Wiosenny przegląd talentów

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny odbył się w PSP im. Jana Pawła II w Naroku kolejny już przegląd uzdolnień uczniów klas IV-VII pod nazwą „ Mam Talent”, przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Marioli Sikory.
Mimo lekkiej tremy wszyscy wykonawcy spisali się świetnie prezentując na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Były popisy taneczne, wokalne, gimnastyczne oraz iluzjonistyczne. Na scenie popisywali się również chemicy oraz dusze artystyczne.

Celem przeglądu było rozwijanie kreatywności uczniów oraz popularyzacja działań artystycznych w szkole.

Izabela Buhl

Galeria zdjęć


Kangur Matematyczny

Galeria zdjęć


DZIEŃ KOBIET W KL. VII

Chłopcy z klasy VII zorganizowali nietypowy dzień kobiet w swojej klasie. Po uroczystych życzeniach, kwiatach i słodkościach, dziewczyny zmagały się z pytaniami z dziedziny sportu i motoryzacji. Następnie odbyły się wyścigi par, w których to dziewczyny musiały zawiązać krawat, zasznurować męskie buty i układać na czas kostkę Rubika.

Po skończonych konkurencjach, przygotowanych przez chłopców, role się odwróciły. Dziewczyny miedzy sobą ogłosiły konkurs na najbardziej fantazyjne wzory namalowane szminką. Chłopcy wcielili się w role modeli i bawili się znakomicie.

Ponadto, dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego, przygotowały quiz wiedzy o sporcie i motoryzacji dla pozostałych dziewczynek ze szkoły. Przy okazji kolejnego apelu poznamy zwycięzców.

A. Chojnacka

Galeria zdjęć


Gminny Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim w Naroku

W środę 28 lutego 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku odbył się kolejny już Gminny Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim. Konkurs zaszczycił swoją obecnością z-ca Wójta Gminy Dąbrowa i przewodniczący Zarządu Gminnego TSKN Pan Erwin Marsolek. Jak co roku gościnnie z występem artystycznym pt. „Was” przybyły dzieciaki z PP im. Świętego Franciszka z Asyżu w Naroku pod opieką Pani Dyrektor Gizeli Przybyły oraz pań opiekunek.         O najlepsze miejsca oraz zakwalifikowanie się do finału wojewódzkiego konkursu „Jugend trägt Gedichte vor” walczyło 26 uczniów z 4 szkół gminy Dąbrowa. Uczestnicy konkursu recytowali teksty poetów śląskich tworzących poezję w języku niemieckim od klasyki do współczesności. Ocenie podlegały kultura słowa, interpretacja, przekaz prezentowanych tekstów, dobór repertuaru oraz wrażenia artystyczne. Jury w składzie Maria Sikora, Ewa Jagiełło, Anna Dudek wyłoniło laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. O słodki poczęstunek zadbała Rada Rodziców.

Wyniki konkursu :

Kategoria klas I-III Szkoły Podstawowe

1 miejsce – Luiza Gonsior PSP Chróścina

2 miejsce – Karolina Kijowska PSP Narok

   Bianka Kacuba PSP Chróścina

3 miejsce – Ines Lazinka PSP Chróścina

Kategoria klas IV-VII Szkoły Podstawowe

1 miejsce – Paulina Kijowska PSP Narok

2 miejsce – Natalia Sztandera PSP Narok

Justyna Giesa PSP Narok

3 miejsce – Izabela Buhl PSP Narok

Kategoria Gimnazja

1 miejsce – Dominika Halicka PG Żelazna

2 miejsce – Elżbieta Lach PG Żelazna

3 miejsce – Kinga Kacuba PG Chróścina

Odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu mgr Maria Sikora nauczyciel j. niem. W PSP w Naroku

Galeria zdjęć


 

Pożegnanie karnawału

12 lutego 2018 r. przebiegał w naszej szkole pod hasłem pożegnania karnawału nazywane Ostatkami. Wielu uczniów przyszło w tym dniu na zajęcia w strojach karnawałowych. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Marioli Sikory zorganizował na przerwach dla uczniów klas I-III tańce i zabawy karnawałowe. Starsi mieli okazje poszaleć na dyskotece po zajęciach lekcyjnych. W przerwach spotykali się w swoich klasach, aby przekąsić małe co nieco przygotowane przez rodziców. Czekamy na równie udane ostatki za rok.

Izabela Buhl

Galeria zdjęć


 

OGŁOSZENIE O NABORZE DO KL. I NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1 oraz art. 29 ust.2, pkt 2 ustawy z dnia 14grdnia 2016 prawo oświatowe (Dz. U. 2017, poz. 59) oraz zarządzenie nr SEK.0050.12.2018

Wójta Gminy Dabrowa z dnia 29 stycznia 2018r.

Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Naroku przypomina że trwa nabór do kl. I dzieci urodzonych w roku 2011

(2012 – po 28.02.2018 r., jeżeli dziecko posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną i będą wolne miejsca)

Zapisów dokonywać należy osobiście w szkole w godz. 8:00 do 15:00

Zapisy trwają od 13.02.2018 r. do 28.02.2018r.

W PRZYPADKU WOLNYCH MIEJSC MOŻNA ZAPISAĆ DZIECI PO TYM TERMINIE

Szkoła zapewnia:

- dowóz dzieci do szkoły, bezpieczeństwo i opiekę świetlicową w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców;

- ciepłe posiłki, owoce i warzywa oraz wyroby mleczne w ramach akcji „Mleko w szkole”;

- naukę j. angielskiego i j. niemieckiego od kl.7 (dla chętnych od kl. I);

- szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, wycieczek turystycznych, wyjazdów do kina, teatru, muzeum (m. in. finansowanych z projektów unijnych);

- pomoc psychologiczno- pedagogiczną, opiekę pedagoga, logopedy i pielęgniarki szkolnej;

Dysponujemy odpowiednią bazą informatyczną, posiadamy plac zabaw oraz duży teren rekreacyjno-sportowy.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci na wniosek rodziców po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami.

ZAPRASZAMY DO PSP W NAROKU !!!


Regulamin Konkursu Aktorskiego Czytania dla uczniów szkół podstawowych

pobierz


ALL YOU NEED IS LOVE…

Jak co roku w naszej szkole poczta walentynkowa dostarczała miłosne i przyjacielskie wyznania. Rolę amorka odegrał znakomicie Andrzej Szczeponek, który już od dłuższego czasu „ lata” po szkole i strzela z luku walentynkowymi sercami. Każde serduszko było starannie wykonane a w środku można było przeczytać wierszyk w języku polski, angielskim i niemieckim. Walentynek było tak dużo, że potrzebna była pomoc uczniów z klasy VII, którzy pozdrawiając każdego słowami ‘Happy Valentine’s day’ ! rozdawali listy.

                                                              A. Chojnacka


Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

12 stycznia 2018 w kościele pod wezwaniem św. Floriana w Naroku odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany
przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Naroku

Liczba uczestników – 65 osób,

Skład Jury – Elżbieta Ebisch, Hubert Labusga

Lista laureatów:

Kl. I-III soliści

- Dawid Golec – PSP Chróścice – I m-ce

- Marlena Pantke – ZSP w Boguszycach – II m-ce

- Karolina Kijowska – PSP Narok – III m-ce

Soliści IV – VII

- Wikoria Opała – PSP Chróścicie – I m-ce

- Hanna Kotula – PSP nr 32 w Opolu – II m-ce

- Julia Kuszewicz- ZSP Boguszyce – III m-ce

Zespoły kl. I-III

- PSP Chróścice – I m-ce

- „Gwiazdeczki” ZSP Boguszyce – II m-ce

- „Wesołe nutki” PSP Narok – III m-ce

Zespoły kl. IV – VII

- „Stokrotki” PSP Narok – I m-ce

- PSP Chróścice – II m-ce

- PSP nr 32 Opole i „Triolki z Boguszyc” ZSP Boguszyce – III m-ce

Galeria zdjęć


Stypendia Wójta Gminy

Galeria zdjęć


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny

8 stycznia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Wśród uczestników konkursu, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Weronika Lauch oraz Małgorzata Komor.

Odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była pani Mariola Sikora.

Galeria zdjęć


,,CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC…’’

W okresie świątecznym, tradycją naszej szkoły są wigilie klasowe, wspólne dekorowanie choinek oraz przygotowanie jasełek. W tym roku szkolnym, uczniowie klasy VII wprowadzili wszystkich zebranych nauczycieli i uczniów w świąteczny nastrój.

W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef i Maryja, Trzej Królowie, pasterze, dzieci i aniołki a inscenizacja przeplatana była znanymi kolędami.

Po przedstawieniu pan dyrektor, podziękował uczniom za występ i złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

A. Chojnacka

Galeria zdjęć


Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich testach OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS. Celem konkursu jest pobudzenie i uaktywnienie uczniów do rozwiązywania zadań o podwyższonym stopniu trudności oraz podnoszenie ich umiejętności matematycznych. W rywalizacji wzięło 18 uczniów. Trzech zdobyło tytuł laureata. Są to:

Wojciech Podgórski z klasy IV- tytuł laureata I stopnia,

Rafał Faryniarz z klasy V oraz Tomasz Pek z klasy VI - tytuł laureata V stopnia

Serdecznie gratulujemy sukcesów!
Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


Szanowni Państwo

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi w okresie przerwy świątecznej tj. 27-29.12.2017, szkoła deklaruje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniach.

W związku z koniecznością zaplanowania zajęć opiekuńczych w tych dniach, zainteresowanych rodziców prosimy o przekazania informacji o potrzebie opieki w w/w dniach do sekretariatu szkoły do dnia 21.12.2017 do godz. 13:00
(można poinformować telefonicznie 77 464 20 02).

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku

 


Program promocji cyberbezpieczeństwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku

W dniu 14.12.2017 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas V- VII oraz dla rodziców  w zakresie bezpiecznego korzystania z komputera i z innych technologii informatycznych.

Warsztaty prowadził pracownik naukowy WSZ i A pan Sławomir Kania, specjalizujący się w badaniach z zakresu cyberprzemocy.

Internet staje się narzędziem pomocnym w funkcjonowaniu we współczesnym świecie, ale stwarzającym wiele zagrożeń.

Pozorna dostępność i anonimowość w sieci jest zgubna dlatego jak najbardziej wskazana jest kontrola rodzicielska.

Zasady cyberbezpieczeństwa dla rodziców:

1.Posiadaj jasne reguły użytkowania Internetu i urządzeń z niego korzystających.

2. Reguły użytkowania Internetu dotyczą również Ciebie-Pamiętaj jesteś wzorem dla swoich dzieci.

3. Pamiętaj o pozytywnych wzmocnieniach, przywilejach, inicjacjach – staraj się jednak to robić pomijając sieć, smartfony i inne cyfrowe technologie.

4. Gry multimedialne dzielą się na szkodliwe wychowawczo, neutralne i rozwijające.

Nie pozwalaj decydować o tym wyłącznie Twojemu dziecku.

5. Nie zezwalaj na nielegalne ściąganie gier przez Internet – ma to drastyczne skutki dla rozwoju Twojego dziecka.

6. Nie ufaj sprzedawcy, sprawdź sam co kupujesz dziecku, ale nie musisz tego robić marnując swój czas testując każdą grę.

7. Granie z dzieckiem w gry nie jest dziecinne-daje duże możliwości zacieśnienia więzi rodzinnych.

8. Nadmierna aktywność dziecka w sieci nie zostanie zlikwidowana po wyłączeniu komputera- pamiętaj o alternatywach.

9. Twoje dziecko powinno posiadać strefę prywatności, ale nie w sieci.

10.Rodzic nie może cały czas „stać na straży ,,bezpieczeństwa, dlatego wzmocnij obronę techniczną.

11. Smartfon nie jest telefonem ani zabawką, to urządzenie, które podlega takim samym zasadą działania co komputer.

12. Facebookowe przeżycia są jak najbardziej prawdziwe-nigdy nie lekceważ tego co Twoje dziecko przeżywa dzięki społecznościowym znajomością.

13. Nie zezwalaj na nielegalne ściąganie gier przez Internet.

Przestrzeganie powyższych zasad pozwoli zadbać o bezpieczeństwo dziecka i rodziny.

Pedagog :Małgorzata Kolanko


Mikołaj

Galeria zdjęć


Kolejny Pchli Targ w naszej szkole

Przez dwa dni w naszej szkole odbywał się Pchli Targ, który został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Ideą całej zabawy była forma "wyprzedaży przedświątecznej , na której dzieci z naszej szkoły na swoich stoiskach sprzedawały przyniesione różności. Na przygotowanych prawie dwudziestu stoiskach można było kupić lub wymienić sporo ciekawych i wartościowych rzeczy np. książki, gry, puzzle, bransoletki, itp. Pchli Targ to dla jednych okazja do przewietrzenia szaf i półek, a dla innych – do nabycia prawie nowych i często nieużywanych rzeczy za naprawdę niewielkie pieniądze. Można wtedy dokonać ciekawych zakupów.

Izabela Buhl

 Galeria zdjęć 


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku serdecznie zaprasza do udziału w:

MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK,

który odbędzie się 12 stycznia (piątek) 2018 r. o godz. 10:00 w kościele pw. św. Floriana w Naroku

Prezentacja odbędzie się w następujących kategoriach:

Grupa wiekowa klas I – III

- kategoria soliści

– kategoria zespoły

Grupa wiekowa klas IV – VII

- kategoria soliści

– kategoria zespoły

- szkołę może reprezentować jeden zespół i jeden solista w każdej kategorii,

- soliści i zespoły zaprezentują jeden utwór do wyboru - tradycyjną polską kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce bożonarodzeniowej

- zgłoszenia należy nadsyłać faxem pod numerem 77 464 20 02 lub pocztą do 21.12.2017 r.

- zgłoszenia i regulamin do pobrania na stronie szkoły.

Regulamin/zgłoszenia


Bieg Niepodległości

 Galeria zdjęć 


Obchody Święta Marcina w Naroku

11 listopada podczas nabożeństwa w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Floriana w Naroku uczestnicy projektu Martinsfest realizowanego w PSP w Naroku przedstawili dwujęzyczny program artystyczny, którego głównym przesłaniem było wyczulenie na potrzebę dostrzegania problemów i cierpienia drugiego człowieka.

Nie obyło się bez tradycyjnych rogali marcinowych, które poświęcił ksiądz proboszcz. Następnie spod kościoła przy dźwiękach miejscowej orkiestry dętej wyruszył orszak prowadzony przez jeźdźca w czerwonej pelerynie na koniu, symbolizującego postać Św. Marcina.

Maria Sikora

 Galeria zdjęć 


Realizacja projektu Martinstag

11 listopada obchodzimy nie tylko Święto Niepodległości, ale również w tym dniu przypada Święto Marcina. W tym roku, dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec oraz Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku realizowany był projekt „Martinstag”, którego pomysłodawczynią i realizatorką była Pani Maria Sikora.
Główne cele projektu to kultywowanie miejscowych tradycji poprzez zajęcia warsztatowe dla uczniów polegające na wykonywaniu lampionów i gąsek Marcinowych, pieczenie rogali oraz opracowaniu programu artystycznego, przybliżającego postać Świętego Marcina.
To nie pierwszy tego typu projekt przeprowadzany w narockiej szkole umożliwiający rozszerzanie wiedzy uczniów o ich małej ojczyźnie i tradycjach regionalnych.

Maria Sikora

 Galeria zdjęć 


Uwaga!

Rada Pedagogiczna i wywiadówki z dnia 09.11.2017 (czwartek) zostają przeniesione na dzień 16.11.2017r. (czwartek) w tych samych godzinach.

Rada Pedagogiczna – 15:30

Wywiadówki – 17:00


Podsumowanie konkursu „Edukacja + Segregacja”

27 października odbyło się podsumowanie IV edycji konkursu ekologicznego organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Dąbrowa. Przedszkolaki i uczniowie szkół w naszej gminie prowadzili zbiórkę odpadów m.in. makulatury i baterii. Na wspólnym spotkaniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku odebrali z rąk Wójta nagrodę za zajęcie III miejsca. Całość uświetniły występy artystyczne wychowanków Publicznego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu w Naroku i uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkich, dla których ochrona naszego środowiska naturalnego jest sprawą ważną, zachęcamy do czynnego włączenia się w kolejną edycję konkursu.

 Galeria zdjęć 


Dzień Patrona w naszej szkole

Dnia 23 października 2017 roku obchodziliśmy Dzień Patrona – Jana Pawła II. Uroczysta akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły oraz złożenia kwiatów pod popiersiem naszego patrona. Po powitaniu wszystkich uczestników oraz krótkim przemówieniu dyrektora szkoły pana P. Gajosa zaczęła się część artystyczna. Okolicznościowe wiersze i pieśni przygotowała klasa VI pod kierunkiem nauczycielki religii, pani Joanny Lachnik. Następnie wszyscy zebrani mieli okazję zobaczyć wzruszającą prezentację multimedialną o Karolu Wojtyle.

Kolejnym bardzo ważnym punktem święta było ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Uczniowie przygotowali na tą uroczystość wiersze i piosenki.
Dzieci zaprezentowały się wspaniale, pokonując tremę przed licznie zgromadzoną publicznością. Na zakończenie uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, prezenty od Rady Rodziców oraz upominki od pani dyrektor PP w Naroku Gizeli Przybyły.

Po akademii zaproszeni goście, uczniowie klasy I oraz ich rodzice spotkali się przy słodkim poczęstunku.

                                                                                              Wychowawca klasy I - Mariola Domanowska

 Galeria zdjęć 


Zajęcia warsztatowe w Filharmonii Opolskiej

 Galeria zdjęć 


W podzięce za trud i serce…

13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowania to tego ważnego święta rozpoczęto od wykonania pięknych zaproszeń, które otrzymali emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz obecne Grono Pedagogiczne. Następnie nadszedł czas na napisanie scenariusza, przygotowanie występu uczniów oraz dekorację sali. Własnoręcznie wykonano też kartki z życzeniami dla wszystkich pracowników oświaty. Kiedy nadszedł ten Świąteczny Dzień, uczniowie w podzięce za trud i serce zadedykowali swój występ wszystkim przybyłym gościom. Po części oficjalnej i okolicznościowych życzeniach przekazanych również przez Radę Rodziców, goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Organizacją tegorocznego święta zajęły się panie Iwona Adam i Bogumiła Angel. Serdecznie dziękujemy rodzicom za życzenia, kwiaty i poczęstunek

 Galeria zdjęć 


ŚDTM

29.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na korytarzu szkolnym powstała gazetka, a w klasach III- VII uczniowie poddawani byli egzaminowi ze znajomości tabliczki mnożenia. Zorganizowano komisje i patrole egzaminacyjne na korytarzach szkolnych i boisku. Egzaminowano uczniów, pracowników szkoły, nauczycieli oraz rodziców przyprowadzających i odbierających dzieci ze szkoły. Kulminacyjnym punktem dnia było przyznanie tytułów Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Bogumiła Angel

 Galeria zdjęć 


Dyskoteka

 Galeria zdjęć 


DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek 29 września, chłopcy z klasy VII obchodzili swoje święto- Dzień Chłopaka. Z tej okazji, chłopcy otrzymali życzenia oraz prezenty od dziewczyn. Jednak na tym nie skończyły się niespodzianki, chłopcy wzięli udział w konkursie na ,,najlepszego fryzjera" tworząc warkocze, koki i kucyki na głowach swoich koleżanek. Następnie, brali udział w quizie pt „Co wiem o dziewczynach’’, chłopcy musieli zmagać się z pytaniami dotyczącymi pielęgnacji ciała i urody ale także i mody. Kolejna konkurencja polegała na profesjonalnym zawiązaniu krawata. Ostatnie zadanie pt „Poczuj się jak modelka’’ (konkurencja dla chętnych i odważnych) polegała na jak najszybszym przejściu danego odcinka w butach na obcasie . Cała klasa bawiła się znakomicie a chłopcy już myślą czym zaskoczą dziewczyny 8 marca.

A.Chojnacka

 Galeria zdjęć 


Grzybobranie

25 września na boisku szkolnym klasa III miała grzybobranie - w czasie weekendu wyrosły piękne pieczarki. To jadalne grzyby. Jednak największy zachwyt wzbudziły dwie ,,rodziny" czerwonych muchomorów. Chłopcy byli nimi zauroczeni.

Ewa Jarzyna

 Galeria zdjęć 


Dożynki w Naroku

 Galeria zdjęć 


Gminne uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w Naroku

Szkoła w Naroku gościła władze gminy oraz delegacje szkół i placówek oświatowych Gminy Dąbrowa na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.

Dyrektor szkoły Przemysław Gajos w swoim przemówieniu przedstawił historię i osiągnięcia szkoły, mówił o nadchodzących zmianach w szkolnictwie. Przyszli pierwszoklasiści otrzymali rogi obfitości z rąk dyrektora i wychowawczyni Marioli Domanowskiej.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny.

Zastępca Wójta pan Erwin Marsolek życzył w imieniu Wójta Gminy uczniom sukcesów w nauce, a całemu gronu pedagogicznemu wiele satysfakcji w pracy z młodzieżą. Szczególne życzenia skierował do uczniów klasy I. Na zakończenie uroczystości zabrzmiał symboliczny pierwszy dzwonek, obwieszczający rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18.

 Galeria zdjęć 


STRONA GŁÓWNA